• Squid Game

    ★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ½

  • Old

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Nobody

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • Des

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Thumbdrive

  • Shannon

  • The Stunt Double

    ½

  • City Story

    ★★★½

  • Hamilton

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Fishy Feelings

  • Extraction

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

  • The Friday Night Escape

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★

  • Blackbird

    ★★½

  • The Capture

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Haunt

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Dora and the Lost City of Gold

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★★