Linnéa has logged 20 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Meaning of Life

The Meaning of Life

1983
×
★★★
Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Pawnshop

The Pawnshop

1916
×
★★★
Edit this entry  
08
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry