Sort by

Linnéa has logged 23 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kusama : Infinity

Kusama : Infinity

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Allied

Allied

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stockholm

Stockholm

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry