Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Sörensen fängt Feuer

Sörensen fängt Feuer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
In Our Day

In Our Day

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
What Remains

What Remains

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Night of the Hunted

Night of the Hunted

2023
×
★★½
Edit this entry  
26
Raging Grace

Raging Grace

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry

The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
Slotherhouse

Slotherhouse

2023
×
★★
Edit this entry  
22
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★½
Edit this entry  
20
Eisspin, der sehr Schreckliche

Eisspin, der sehr Schreckliche

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
DogMan

DogMan

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Northern Comfort

Northern Comfort

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★
Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Lost King

The Lost King

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Air

Air

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Creed III

Creed III

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Inspection

The Inspection

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Gran Turismo

Gran Turismo

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
17
To Catch a Killer

To Catch a Killer

2023
×
★★½
Edit this entry  
16
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
26
Linoleum

Linoleum

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Edit this entry