• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Marmaduke

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Fresh

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Dirt

    ★★★★½

  • Star Wars: Rise of Skywalker Documentary

    ★★★★★

  • Sword of Trust

    ★★★½

  • Don't Let Go

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Fyre Fraud

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★★

  • Charlie Says

    ★★★½

  • Tau

    ★★★★

  • Prospect

    ★★★★

  • Level 16

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • The BFG

    ★★★

  • Café Society

    ★★

  • Friend Like Me

    ★★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Danish Girl

    ★★★★★

  • Tangerine

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Oscar's Hotel for Fantastical Creatures

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★