Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Nocebo

Nocebo

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Elemental

Elemental

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
District 9

District 9

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Invader Zim: Enter the Florpus

Invader Zim: Enter the Florpus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Barbie and the Magic of Pegasus

Barbie and the Magic of Pegasus

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
Edit this entry  
09
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Edit this entry  
07
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read prior review Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
20
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
05
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Secretary

Secretary

2002
×
★★½
Edit this entry  
20
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Mother

The Mother

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Making The Disney Wish: Disney’s Newest Cruise Ship

Making The Disney Wish: Disney’s Newest Cruise Ship

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry