RSS feed for Hel
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
King in the Wilderness

King in the Wilderness

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cropsey

Cropsey

2010
×
★★
Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Tranny Fag

Tranny Fag

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Unseen

Unseen

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
The Boy Downstairs

The Boy Downstairs

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Heart is Deceitful Above All Things

The Heart is Deceitful Above All Things

2004
×
★★½
Edit this entry  
20
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Rape of Recy Taylor

The Rape of Recy Taylor

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Montparnasse Bienvenüe

Montparnasse Bienvenüe

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Gholam

Gholam

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mansfield 66/67

Mansfield 66/67

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nobody Waved Goodbye

Nobody Waved Goodbye

1964
×
★★★★
Edit this entry  
27
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Art of Loving: The Story of Michalina Wislocka

The Art of Loving: The Story of Michalina Wislocka

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Marshall

Marshall

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Margo Lily

Margo Lily

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Animal Project

The Animal Project

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Snow Canon

Snow Canon

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Atlantics

Atlantics

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cruelty

Cruelty

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Sleeping Dogs

Sleeping Dogs

1977
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Animal Project

The Animal Project

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
14
This Beautiful City

This Beautiful City

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Relative Happiness

Relative Happiness

2014
×
★★
Edit this entry  
11
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
My Friend from the Park

My Friend from the Park

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Silent Child

The Silent Child

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★
Edit this entry  
30
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood

Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood

2002
×
★★★
Edit this entry  
19
The Islands and the Whales

The Islands and the Whales

2016
×
★★★½
Edit this entry