• Jolt

    ★★★

  • The Tomorrow War

  • Luca

    ★★★★★

  • Ride or Die

  • Blood Moon

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Vincenzo

    ★★★★★

  • Double Patty

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Tentacles

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • Just Another Christmas

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • Rebecca

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Come True

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • Work It

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★½

  • Summerland

    ★★★★★

  • The Current Occupant

    ★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • It's Okay to Not Be Okay

    ★★★★★

  • Good Boy

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Becky

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★★★

  • Morfoses

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • Delivered

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • Pooka Lives!

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Crawlers

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • My Valentine

    ★★★

  • 365 Days

  • Itaewon Class

    ★★★★★

  • Sergio

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Sylvie's Love

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★