Maria Helena has logged 19 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Edit this entry  
31
X2

X2

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
31
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
Edit this entry  
31
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blue Lips

Blue Lips

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★½
Edit this entry  
20
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Skin

Skin

2018
×
½
Read the review Edit this entry