• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • In Good Hands

  • Deep Water

    ★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • Bergen

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Maid

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Last Summer

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Four Roads

    ★★★★

  • Hello My Dear

    ★½

  • Have You Ever Seen Fireflies?

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Paper Lives

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★½

  • Brother's Keeper

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Stuck Apart

    ★★

  • Ata Demirer Gazinosu

  • Death to 2020

    ★★½

  • The Criminals

    ★★★

  • Leyla Everlasting

    ½

  • When I'm Done Dying

    ★½

  • Ethos

    ★★★½

  • Operation Christmas Drop

    ½

  • Fractured

    ★★★★

  • Invisible to the Eye

  • Two Types of People

    ★★

  • Orchids in Fire

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • Ghosts

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Great Istanbul Depression

    ★★

  • One-Way to Tomorrow

    ½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Normal People

    ★★★★

  • Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island

    ★★★½

  • Love Wedding Repeat

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • Masallardan Geriye Kalan

    ½

  • Love Likes Coincidences 2

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • The Way We Are

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Love, Spells and All That

    ★★★