Sort by
  • The Shadow Box

    ★★★★★

  • The Age of the Earth

    ★★★★★

  • Four Adventures of Reinette and Mirabelle

    ★★★★★

  • Full Moon in Paris

    ★★★★★

  • L'Argent

    ★★★★★

  • Love Streams

    ★★★★★

  • Daisies

    ★★★★★

  • The Discreet Charm of the Bourgeoisie

    ★★★★★

  • Gertrud

    ★★★★★

  • Chimes at Midnight

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★★

  • Pierrot le Fou

    ★★★★★

  • Out of the Past

    ★★★★★

  • Cléo from 5 to 7

    ★★★★★

  • The Young Girls of Rochefort

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • The Exorcist

    ★★★★★

  • Boyfriends and Girlfriends

    ★★★★★