Hellasguy315 has logged 33 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Melinda and Melinda

Melinda and Melinda

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Killshot

Killshot

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A New View of the Moon

A New View of the Moon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Iceman Tapes: Conversations with a Killer

The Iceman Tapes: Conversations with a Killer

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Shock to the System

A Shock to the System

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Throw Momma from the Train

Throw Momma from the Train

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Out of Print

Out of Print

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Rookie

The Rookie

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Private War

A Private War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Winter Kills

Winter Kills

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stakeout

Stakeout

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mirror Crack'd

The Mirror Crack'd

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry