Sort by

Paul has logged 17 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read other review Edit this entry  
27
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
Read the review Edit this entry  
23
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
Read the review Edit this entry  
14
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
High Noon

High Noon

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dumpling Affair

The Dumpling Affair

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Brüno

Brüno

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry