• Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★½

  • Prehistoric Planet

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Senior Year

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • David Spade: Nothing Personal

    ★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • The Outfit

    ★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Dual

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • New York Ninja

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★½

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • The Forever Purge