• I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Host

    ★★★½

  • Onward

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★½

  • VFW

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Murder In the Front Row: The San Francisco Bay Area Thrash Metal Story

    ★★★★

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Slave to the Grind

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★

  • Lords of Chaos

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Sing

  • The Secret Life of Pets

  • Lights Out

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • The Ridiculous 6

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • Deathgasm

    ★★½

  • Ant-Man

    ★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Kung Fury

    ★★

  • Green Room

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Into the Woods

  • Interstellar

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

  • God's Not Dead

    ½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • The World's End

    ★★★½

  • Man of Steel

    ★★

  • Monsters University

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Dredd

    ★★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★