• Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • F9

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • Last and First Men

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Gemini Man

    ½

  • The Irishman

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • The Fanatic

    ★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Enter the Anime

    ½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Crawl

    ★½