Sort by

HELLOBOOZE has logged 241 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Chinese Boxer

The Chinese Boxer

1970
×
★★★½
Edit this entry  
07
Nina Wu

Nina Wu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The End of St. Petersburg

The End of St. Petersburg

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mother

Mother

1926
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Vampire Doll

The Vampire Doll

1970
×
★★★
Edit this entry  
31
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★½
Edit this entry  
19
Rituals

Rituals

1977
×
★★★★
Edit this entry  
17
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wander

Wander

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Big Bullet

Big Bullet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Candyman

Candyman

2021
×
★½
Edit this entry  
07
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Girl

Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chronicles of the Ghostly Tribe

Chronicles of the Ghostly Tribe

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ong Bak 2

Ong Bak 2

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry