Sort by

HELLOBOOZE has logged 26 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tiger on the Beat

Tiger on the Beat

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★
Edit this entry  
27
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Critters

Critters

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
The Cannonball Run

The Cannonball Run

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
300

300

2006
×
★½
Edit this entry  
16
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★½
Edit this entry  
13
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Green Snake

Green Snake

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Blade

The Blade

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Green Snake

Green Snake

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Zu: Warriors from the Magic Mountain

Zu: Warriors from the Magic Mountain

1983
×
★★½
Edit this entry  
05
On the Run

On the Run

1988
×
★★★★
Edit this entry  
05
She Shoots Straight

She Shoots Straight

1990
×
★★★½
Edit this entry  
05
Singham

Singham

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Bride with White Hair

The Bride with White Hair

1993
×
★★★
Edit this entry  
02
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Snake in the Eagle's Shadow

Snake in the Eagle's Shadow

1978
×
★★★★
Edit this entry