Sort by
  • Horse Girl

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Tommaso

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Diamantino

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★

  • Phantom Thread

  • Lady Bird

  • Good Time

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★

  • Hounds of Love

    ★★★★★

  • The Neon Demon

  • Toni Erdmann

    ★★★★★

  • Neruda

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★★

  • The Invitation

    ★★★½

  • Victoria

    ★★★★★

  • Heaven Knows What

    ★★★½

  • Girlhood

    ★★★★★

  • Under the Skin

  • The Master

    ★★★★★

  • The Tree of Life

  • Tomboy

    ★★★★

  • Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

    ★★★★★

  • Heartbeats

    ★★★★★

  • A Serious Man

  • Life During Wartime

    ★★★★

  • Enter the Void

    ★★★★★

  • Dogtooth

    ★★★★★

  • Everyone Else

    ★★★★★

  • Funny Games

    ★★★★

  • There Will Be Blood

  • Water Lilies

    ★★★★★

  • Babel

  • The Science of Sleep

    ★★★★★

  • Palindromes

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • The Forest for the Trees

    ★★★★★

  • The Dreamers

    ★★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★★

  • Punch-Drunk Love

  • Behind the Scenes of 'Y Tu Mamá También'

    ★★★★★

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • The Piano Teacher

    ★★★★★

  • Donnie Darko

  • Amores Perros

    ★★★★

  • Magnolia

  • Eyes Wide Shut

  • The Virgin Suicides

    ★★★★★

  • Funny Games

    ★★½

  • Waiting for Guffman

    ★★★★★

  • The Watermelon Woman

    ★★★★

  • Welcome to the Dollhouse

    ★★★★★

  • Safe

    ★★★★★

  • Desert Hearts

    ★★★★★

  • Paris, Texas

  • My Dinner with Andre

    ★★★★★

  • Salò, or the 120 Days of Sodom

    ★★★

  • The Exorcist

    ★★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★