Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Timeless Heroes: Indiana Jones & Harrison Ford

Timeless Heroes: Indiana Jones & Harrison Ford

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Win a Date with Tad Hamilton!

Win a Date with Tad Hamilton!

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eragon

Eragon

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Million Miles Away

A Million Miles Away

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zoom

Zoom

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Takers

Takers

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Now and Then - The Last Beatles Song

Now and Then - The Last Beatles Song

2023
×
Read the review Edit this entry  
03
Ahsoka

Ahsoka

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Puppy Love

Puppy Love

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Flash

The Flash

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Book Club: The Next Chapter

Book Club: The Next Chapter

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Along for the Ride

Along for the Ride

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Where the Heart Is

Where the Heart Is

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry