• Elvis

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

  • Downton Abbey: A New Era

  • Umma

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★★½

  • The Janes

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ½

  • The Unforgivable

  • House of Gucci

  • Home Sweet Home Alone

  • Encanto

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Together

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

  • Happily

    ★★★

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

  • To Olivia

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • CODA

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

    ★★★

  • Class Action Park

  • Project Power

    ★★★½

  • Showbiz Kids

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★½

  • The Rental

  • Dating Amber

    ★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Coffee & Kareem

    ★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Turning

    ★★

  • Underwater

    ★★½

  • The Grudge

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★½

  • Noelle

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Downton Abbey

  • How to Build a Girl

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • It Chapter Two