Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Edit this entry  
15
Top Gun

Top Gun

1986
×
Edit this entry  
12
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Edit this entry  
09
The Janes

The Janes

2022
×
Edit this entry  
27
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Happily

Happily

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
Edit this entry  
29
Bad Reputation

Bad Reputation

2018
×
Edit this entry  
18
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Flo and Joan: Alive on Stage

Flo and Joan: Alive on Stage

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Edit this entry  
21
Umma

Umma

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
Edit this entry  
12
Tangled

Tangled

2010
×
Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
Edit this entry  
06
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★★
Edit this entry  
28
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Edit this entry  
25
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
24
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
22
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sister Act

Sister Act

1992
×
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Edit this entry  
01
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
Edit this entry