• Shazam!

    ★★½

  • So Long, My Son

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Ode to Nothing

    ★★★½

  • Chinese Portrait

  • Constantine: City of Demons - The Movie

    ★★★½

  • Maniac

  • The Bad Seed

    ★★

  • High Life

    ★★★★

  • Blue

  • Memories of My Body

    ★★★½

  • Monrovia, Indiana

    ★★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★½

  • First Man

    ★★½

  • Long Way Home

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★

  • The Death of Superman

    ★★★½

  • Tag

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • Capernaum

    ★½

  • Burning

    ★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • 3 Faces

    ★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • LEGO DC Super Hero Girls: Super-Villain High

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • Suicide Squad: Hell to Pay

    ★★★

  • Blockers

    ★★★

  • Deep Blue Sea 2

  • Little Forest

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Season of the Devil

    ★★★★

  • 303

    ★★★★½

  • Lego DC Comics Super Heroes: The Flash

    ★★★

  • Black Panther

    ½

  • Hereditary

    ★★½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★

  • Loveling

    ★★★

  • L. Cohen

    ★★★½

  • People of the Lake

  • Four Springs

  • The Post

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Nature Boy

    ★★★½

  • Justice League

    ★½

  • Neomanila

    ★★★

  • On Happiness Road

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Coffee with Cinnamon

    ★★★½

  • It

    ★★

  • Ex Libris: The New York Public Library

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • Mrs. Fang

  • Dunkirk

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • The House

    ★½

  • It’s All Right, It’s Ok

    ★★★

  • Lear on the Shore

    ★★★½

  • Loveless

    ★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Dear Basketball

    ★★★