• Our Father

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

  • Father Stu

    ★★★★★

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

    ★★★★

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★

  • Turning Red

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

  • Rolling Like Thunder

  • Licorice Pizza

    ★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Malignant

    ★½

  • Free Guy

  • Midnight in the Switchgrass

    ½

  • Vortex

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Nian

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Long Toast

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Hamilton

    ½

  • The F**k-It List

    ½

  • The Rental

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • 8:46

  • Bath Tub

    ½

  • The Surrogate

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Rhubarb

  • The Half of It

    ★★★

  • TFW No GF

    ★★

  • Normal People

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★½