Sort by

hiba has logged 190 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★
Edit this entry  
17
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Surrogate

The Surrogate

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★
Edit this entry  
09
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
06
Other People

Other People

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Another Year

Another Year

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Sheik

The Sheik

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Frantz Fanon: Black Skin, White Mask

Frantz Fanon: Black Skin, White Mask

1995
×
Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Edit this entry  
17
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★★
Edit this entry  
17
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Edit this entry  
16
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★
Edit this entry  
12
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Edit this entry  
09
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spree

Spree

2020
×
★★
Edit this entry  
07
time for sushi

time for sushi

2017
×
Edit this entry  
07
Fear of Flying

Fear of Flying

2012
×
Edit this entry  
07
Darrel

Darrel

2016
×
Edit this entry  
07
Napoleon : The Ticket

Napoleon : The Ticket

2016
×
Edit this entry  
07
Deuspi

Deuspi

2017
×
Edit this entry  
07
A Tale of Momentum & Inertia

A Tale of Momentum & Inertia

2014
×
Edit this entry  
07
Fired on Mars

Fired on Mars

2016
×
Edit this entry  
04
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry