Sort by
  • Glass Onion

    ★★★

  • Conversations with Friends

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Stay the Night

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ethos

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Half of It

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Night House

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Nabat

  • The Warden

    ★★★★★

  • Law of Tehran

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Duck Butter

  • Sheeple

    ★★★½

  • Disobedience

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Wednesday

  • Final Exam

  • The Salesman

  • Paterson

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Life and a Day

  • Carol

  • Love, Rosie

    ★★★★½

  • A 5 Star

  • Time to Love

  • Water and Fire

    ★★

  • Man of Steel

    ★★★

  • Blue Is the Warmest Color

  • The Painting Pool

  • Free Fall

    ★★★½

  • Felicity Land

  • A Separation

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Superstar

  • About Elly

  • Fighter Rooster

  • The Wall

  • Tambourine

  • There's Always a Woman in Between

  • Hairspray

    ★★★

  • The Music Man

  • Fireworks Wednesday

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★

  • Happy Together

    ★★★★½

  • Before Sunrise

    ★★½