Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Get the Goat

Get the Goat

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Paper Lives

Paper Lives

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Wrongfully Accused

Wrongfully Accused

1998
×
★★★
Edit this entry  
06
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
★★★½
Edit this entry  
06
Rollerball

Rollerball

1975
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★
Edit this entry  
06
Cyborg

Cyborg

1989
×
★★★½
Edit this entry  
03
Agent Cody Banks 2: Destination London

Agent Cody Banks 2: Destination London

2004
×
★★
Edit this entry  
03
Agent Cody Banks

Agent Cody Banks

2003
×
★★½
Edit this entry  
03
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★
Edit this entry  
01
Honeymoon in Vegas

Honeymoon in Vegas

1992
×
★★★
Edit this entry  
01
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Breakheart Pass

Breakheart Pass

1975
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Bounty

The Bounty

1984
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Aviator

The Aviator

1985
×
★★★½
Edit this entry  
01
Red Dawn

Red Dawn

1984
×
★★★★
Edit this entry  
01
Back to School

Back to School

1986
×
★★½
Edit this entry  
01
Bio-Dome

Bio-Dome

1996
×
★★½
Edit this entry  
30
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★½
Edit this entry  
30
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★
Edit this entry  
30
Throw Momma from the Train

Throw Momma from the Train

1987
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mr. Mom

Mr. Mom

1983
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Woman in Red

The Woman in Red

1984
×
★★★
Edit this entry  
30
Overboard

Overboard

1987
×
★★★★
Edit this entry  
29
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
29
Nowhere to Run

Nowhere to Run

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Delta Force

The Delta Force

1986
×
★★★
Edit this entry  
29
American Ninja 3: Blood Hunt

American Ninja 3: Blood Hunt

1989
×
★★★
Edit this entry  
29
American Ninja 2: The Confrontation

American Ninja 2: The Confrontation

1987
×
★★★½
Edit this entry  
29
Code of Silence

Code of Silence

1985
×
★★★
Edit this entry  
29
Hercules

Hercules

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
The First Great Train Robbery

The First Great Train Robbery

1978
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★★★
Edit this entry  
28
Once Upon a Crime

Once Upon a Crime

1992
×
★★½
Edit this entry  
27
Running Scared

Running Scared

1986
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★
Edit this entry  
26
Delirious

Delirious

1991
×
★★★
Edit this entry  
26
F/X2

F/X2

1991
×
★★★½
Edit this entry  
26
I'm Gonna Git You Sucka

I'm Gonna Git You Sucka

1988
×
★★★
Edit this entry  
25
Stargate

Stargate

1994
×
★★★½
Edit this entry  
25
Once Bitten

Once Bitten

1985
×
★★★
Edit this entry