• It's a Sin

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • After

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Dogman

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Coco

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★

  • It

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★½

  • The Mummy

    ★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Split

    ★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★½

  • The Red Turtle

    ★★★★½

  • Hush

    ★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • Spectre

    ★★

  • The Lady in the Van

    ★★★

  • Circle

    ★★

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Unfriended

    ★½

  • The Purge: Anarchy

    ★★

  • RoboCop

    ★½

  • Whiplash

    ★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★½

  • Her

    ★★★

  • Gravity

    ★★★½

  • Kick-Ass 2

    ★★★

  • The World's End

    ★★

  • The Great Gatsby

    ★★

  • Life of Pi

    ★★★½

  • Cloud Atlas

    ★★★

  • The Master

    ★★★

  • Prometheus

    ★★★

  • Fresh Guacamole

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★

  • Kick-Ass

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Harry Brown

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★½

  • The Girl Who Played with Fire

    ★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★

  • The Human Centipede (First Sequence)