Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hair

Hair

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
After

After

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rabbits

Rabbits

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Alphabet

The Alphabet

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry