ana has logged 151 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Afonso Padilha: Classless

Afonso Padilha: Classless

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Choice

The Choice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
Read the review Edit this entry  
02
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry