Sort by

ginger has logged 400 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
28
The Fall

The Fall

2019
×
Edit this entry  
27
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
Edit this entry  
26
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Comet

Comet

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dope

Dope

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
23
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
Edit this entry  
19
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Child's Play

Child's Play

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Weekend

Weekend

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lights Out

Lights Out

2013
×
Edit this entry  
15
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
Edit this entry  
14
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Edit this entry  
13
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Canvas

Canvas

2020
×
Edit this entry  
12
Laggies

Laggies

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stardust

Stardust

2007
×
Edit this entry  
11
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Shirkers

Shirkers

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Come Together

Come Together

2016
×
Edit this entry  
08
Once

Once

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tramps

Tramps

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
07
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
Edit this entry  
07
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry