RSS feed for hencarter

hencarter has logged 284 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Dogman

Dogman

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Piercing

Piercing

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sunset

Sunset

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Greta

Greta

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Low Tide

Low Tide

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★
Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★
Edit this entry  
28
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Diane

Diane

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Styx

Styx

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Slut in a Good Way

Slut in a Good Way

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
American Woman

American Woman

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★½
Edit this entry  
19
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Border

Border

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Day Shall Come

The Day Shall Come

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★
Edit this entry  
11
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Bread Factory Part Two: Walk with Me a While

A Bread Factory Part Two: Walk with Me a While

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Bread Factory Part One: For the Sake of Gold

A Bread Factory Part One: For the Sake of Gold

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Edit this entry