RSS feed for hencarter

hencarter has logged 22 entries for fantasy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Edit this entry  
08
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
04
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Border

Border

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★
Edit this entry  
15
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★½
Edit this entry