RSS feed for Bryan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★
Edit this entry  
05
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hell

Hell

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Confessions

Confessions

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
UHF

UHF

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★½
Edit this entry  
24
Alien Nation

Alien Nation

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★
Edit this entry  
21
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rubber

Rubber

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
12
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Matinee

Matinee

1993
×
★★★½
Edit this entry  
08
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
House IV

House IV

1992
×
★★½
Edit this entry  
25
The Horror Show

The Horror Show

1989
×
★★★
Edit this entry  
21
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★
Edit this entry  
20
House

House

1985
×
★★★½
Edit this entry  
19
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★½
Edit this entry  
18
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Capricorn One

Capricorn One

1977
×
★★★½
Edit this entry  
16
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★½
Edit this entry  
14
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★½
Edit this entry  
12
Return to Sender

Return to Sender

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Cell

Cell

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★
Edit this entry  
09
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mega Time Squad

Mega Time Squad

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Forest

The Forest

2016
×
★★½
Edit this entry  
31
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★
Edit this entry  
29
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★½
Edit this entry  
25
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★★½
Edit this entry