Sort by

hendnabel has logged 386 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Black Box

The Black Box

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
200 Meters

200 Meters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
King of Thorn

King of Thorn

2010
×
★★½
Edit this entry  
14
Little Children

Little Children

2006
×
★★
Edit this entry  
14
Tallulah

Tallulah

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
Read the review Edit this entry  
12
Anytime Is Ice Cream Time

Anytime Is Ice Cream Time

2013
×
Edit this entry  
12
In The Fall

In The Fall

2011
×
Edit this entry  
12
MAN 2020

MAN 2020

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Am Afraid to Forget Your Face

I Am Afraid to Forget Your Face

2020
×
Edit this entry  
08
The Girls who Burned the Night

The Girls who Burned the Night

2020
×
Edit this entry  
08
Noor

Noor

2020
×
Edit this entry  
08
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★½
Edit this entry  
07
Olla

Olla

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Enforcement

Enforcement

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Edit this entry  
05
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★½
Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
1982

1982

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Staggering Girl

The Staggering Girl

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Sunshine for the Poor

Sunshine for the Poor

2001
×
★★★½
Edit this entry  
03
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★★
Edit this entry  
03
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Call

The Call

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
The Guest

The Guest

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★
Edit this entry  
30
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★
Edit this entry  
29
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
26
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Gunshot

Gunshot

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Big Fish & Begonia

Big Fish & Begonia

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Eyebrows

Eyebrows

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Rampage

Rampage

2018
×
Edit this entry  
23
Stolen

Stolen

2012
×
½
Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Creep

Creep

2014
×
½
Edit this entry  
21
Habib

Habib

2019
×
★★★½
Edit this entry