Hendo has logged 56 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Back-Up Plan

The Back-Up Plan

2010
×
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
What Men Want

What Men Want

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hook

Hook

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Upside

The Upside

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
ReMastered: The Miami Showband Massacre

ReMastered: The Miami Showband Massacre

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
That Sugar Film

That Sugar Film

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday

Friday

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Silence

The Silence

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Read the review Edit this entry  
13
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Dog's Way Home

A Dog's Way Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Babe

Babe

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Glass

Glass

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry