Sort by

Hendo has logged 214 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read prior review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jolt

Jolt

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bruised

Bruised

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Security

Security

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★
Edit this entry  
11
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Home Again

Home Again

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★
Edit this entry