• She-Hulk: Attorney at Law

    ★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★½

  • Morbius

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Therapy Dogs

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Injustice

    ★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★

  • The Addams Family 2

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • The Card Counter

    ★★

  • Malignant

    ★½

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

  • He's All That

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Old

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

  • Teen Titans Go! See Space Jam

    ½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★½

  • Loki

    ★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Justice Society: World War II

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Thunder Force

    ½

  • Mortal Kombat

  • Romeo & Juliet

    ★½