Sort by

hendo has logged 354 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zero Day

Zero Day

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Home of the Brave

Home of the Brave

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
17
Apocalypse - la Première Guerre mondiale - Ep 01 Furie

Apocalypse - la Première Guerre mondiale - Ep 01 Furie

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
12
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
★½
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Edit this entry  
05
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Edit this entry  
04
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Edit this entry  
03
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Edit this entry  
30
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry