RSS feed for Gunawan
  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★½

  • The Queen of Black Magic

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★½

  • Impetigore

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Gundala

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • EXIT

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Mantan Manten

    ★★½

  • MatiAnak

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Synonyms

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Orang Kaya Baru

    ★★

  • Cemara's Family

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ave Maryam

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Andhadhun

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★½

  • High Life

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Nun

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★½