Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Blues Brothers Live at Winterland

The Blues Brothers Live at Winterland

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Blues Brothers Live at Winterland

The Blues Brothers Live at Winterland

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Blues Brothers Live at Winterland

The Blues Brothers Live at Winterland

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Oingo Boingo: Live At The Ritz

Oingo Boingo: Live At The Ritz

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
If You Meet Sartana Pray for Your Death

If You Meet Sartana Pray for Your Death

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fierce Creatures

Fierce Creatures

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In & Out

In & Out

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday After Next

Friday After Next

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Next Friday

Next Friday

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Friday

Friday

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In & Out

In & Out

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
JFK

JFK

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Felony

Felony

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Evil Clergyman

The Evil Clergyman

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spies Like Us

Spies Like Us

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Young at Heart

Young at Heart

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Into the Night

Into the Night

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The House of Mirth

The House of Mirth

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blues Brothers 2000

Blues Brothers 2000

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Armed and Dangerous

Armed and Dangerous

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Stepmother Is an Alien

My Stepmother Is an Alien

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry