zodiackiller has logged 82 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★
Edit this entry  
08
The Wave

The Wave

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Sully

Sully

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
Aloha

Aloha

2015
×
★★
Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★½
Edit this entry  
20
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★½
Edit this entry  
21
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
Café Society

Café Society

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★
Edit this entry  
20
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Edit this entry  
10
Arbitrage

Arbitrage

2012
×
★★
Edit this entry  
10
Your Sister's Sister

Your Sister's Sister

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Edit this entry  
29
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
Edit this entry  
25
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lemonade

Lemonade

2016
×
Edit this entry  
19
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Dope

Dope

2015
×
★★★
Edit this entry