Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
North Terminal

North Terminal

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
A E I O U – A Quick Alphabet of Love

A E I O U – A Quick Alphabet of Love

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Silvia Prieto

Silvia Prieto

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
Eu. Empresa

Eu. Empresa

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Dona Flor and Her Two Husbands

Dona Flor and Her Two Husbands

1976
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dogfriend

Dogfriend

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
One Thousand and One Attempts to Be an Ocean

One Thousand and One Attempts to Be an Ocean

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Menarche

Menarche

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Ladies, Gentlemen, and Everyone in Between

Ladies, Gentlemen, and Everyone in Between

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Son of Sodom

Son of Sodom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Egúngún (Masquerade)

Egúngún (Masquerade)

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Valparaiso

Valparaiso

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Pixote

Pixote

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Tale of King Crab

The Tale of King Crab

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Searching Eva

Searching Eva

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Look of Silence

The Look of Silence

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
There Will Be No More Night

There Will Be No More Night

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Foreign Land

Foreign Land

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Last Forest

The Last Forest

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Workplace

Workplace

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Novos Baianos F.C.

Novos Baianos F.C.

1973
×
★★★★
Edit this entry  
03
Sleeper

Sleeper

1973
×
★★★½
Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Walking on Water

Walking on Water

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Voyage of Time: An IMAX Documentary

Voyage of Time: An IMAX Documentary

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Strawberry and Chocolate

Strawberry and Chocolate

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
Barbara

Barbara

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Sediments

Sediments

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Unorthodox

Unorthodox

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
O Tigre e a Gazela

O Tigre e a Gazela

1976
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Hidden Tiger

The Hidden Tiger

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Farewell Amor

Farewell Amor

2020
×
★★★
Edit this entry