• Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • Ambulance

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Moonfall

  • WarHunt

  • Fresh

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Being James Bond

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • America: The Motion Picture

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • The Ice Road

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • F9

  • Cruella

    ★★★½

  • Der Boandlkramer und die ewige Liebe

    ★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★