Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Edit this entry  
12
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Edit this entry  
04
2 Guns

2 Guns

2013
×
Edit this entry  
04
Cortex

Cortex

2020
×
★★
Edit this entry  
03
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hulk

Hulk

2003
×
Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Cherry

Cherry

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
16
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Eight Hundred

The Eight Hundred

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hope Springs

Hope Springs

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
22
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Onward

Onward

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
365 Days

365 Days

2020
×
½
Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry