• Eternals

  • No Time to Die

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Bad Trip

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Nomadland

    ★★

  • Tenet

  • Project Power

    ★★

  • The Rental

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Minari

  • The Night House

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

  • 21 Bridges

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • Full Force

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • The Bob Emergency

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Search for the Saddest Punt in the World

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Bumblebee

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • The Nun

    ★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½