Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil We Know

The Devil We Know

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
Edit this entry  
15
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Hercules in the Haunted World

Hercules in the Haunted World

1961
×
Edit this entry  
07
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Mirror

Mirror

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★
Edit this entry  
20
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
Read the review Edit this entry  
07
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry