Sort by

Henry has logged 18 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Little Things

The Little Things

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry