Sort by

Henry has logged 386 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★½
Edit this entry  
31
21

21

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The House Next Door: Meet the Blacks 2

The House Next Door: Meet the Blacks 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry