Sort by

Joe has logged 33 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Alleluia

Alleluia

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
★½
Edit this entry  
27
The Armor of Light

The Armor of Light

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
Dust Devil

Dust Devil

1992
×
★★½
Edit this entry  
26
State Legislature

State Legislature

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
The Ripper

The Ripper

1985
×
Edit this entry  
24
Love

Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It

It

1990
×
★★★
Edit this entry  
22
Field Niggas

Field Niggas

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Misunderstood

Misunderstood

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Walk

The Walk

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Fedora

Fedora

1978
×
★★★½
Edit this entry  
18
Here Come the Videofreex

Here Come the Videofreex

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
(T)ERROR

(T)ERROR

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Time Out of Mind

Time Out of Mind

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pieces

Pieces

1982
×
★½
Edit this entry  
12
Havana Motor Club

Havana Motor Club

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Good Kill

Good Kill

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
The Boogey Man

The Boogey Man

1980
×
★★★
Edit this entry  
09
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★½
Edit this entry  
08
The Martian

The Martian

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
La Sfida

La Sfida

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jerichow

Jerichow

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★½
Edit this entry  
05
The Boss: Anatomy of a Crime

The Boss: Anatomy of a Crime

2014
×
★★½
Edit this entry  
02
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

2011
×
★★½
Edit this entry  
01
Sword of the Beast

Sword of the Beast

1965
×
★★½
Edit this entry